AWSCR-16.00CV-T
- Manufacturer Part Number:
- AWSCR-16.00CV-T
- Manufacturer/Brand:
- Abracon
- Part of Description:
- CERAMIC RES 16.0000MHZ 22PF SMD
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 22 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 16 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.3%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.039" (1.00mm)
- Impedance :
- 40 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)