AWSCR-3.58CPLA-C47-T4
- Manufacturer Part Number:
- AWSCR-3.58CPLA-C47-T4
- Manufacturer/Brand:
- Abracon
- Part of Description:
- CERAMIC RES 3.5800MHZ 47PF SMD
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 47 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 3.58 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.3%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.059" (1.50mm)
- Impedance :
- 30 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)