PBRC16.00HR70X000
- Manufacturer Part Number:
- PBRC16.00HR70X000
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CERAMIC RES 16.0000MHZ 10PF SMD
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 10 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 16 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.1%
- Frequency Tolerance :
- ±0.7%
- Height :
- 0.079" (2.00mm)
- Impedance :
- 1 MOhms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)