23ESA222MMF50AF
- Manufacturer Part Number:
- 23ESA222MMF50AF
- Part of Description:
- POT 2.2K OHM 0.4W CARBON LINEAR
- Actuator Diameter :
- 0.250" (6.35mm)
- Actuator Length :
- 1.969" (50.00mm)
- Actuator Type :
- Flatted
- Built in Switch :
- Rotary, DPST
- Power (Watts) :
- 0.4W
- Resistance (Ohms) :
- 2.2k
- Temperature Coefficient :
- 5%
- Tolerance :
- ±20%