23ESA473MLA50N
- Manufacturer Part Number:
- 23ESA473MLA50N
- Part of Description:
- POT 47K OHM 0.4W CARBON LINEAR
- Actuator Diameter :
- 0.236" (6.00mm)
- Actuator Length :
- 1.969" (50.00mm)
- Actuator Type :
- Round
- Built in Switch :
- None
- Bushing Thread :
- M10
- Power (Watts) :
- 0.4W
- Resistance (Ohms) :
- 47k
- Temperature Coefficient :
- 5%
- Tolerance :
- ±20%