CSTNE10M0G52A000R0
- Manufacturer Part Number:
- CSTNE10M0G52A000R0
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CERAMIC RES 10.0000MHZ 10PF SMD
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 10 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 10 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.2%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.032" (0.80mm)
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)