CSTNE14M0V53L000R0
Manufacturer Part Number:
CSTNE14M0V53L000R0
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
3.2X1.3MM 14.0MHZ CERAMIC RESONA
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Capacitance :
15 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
14 MHz
Frequency Stability :
±0.2%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.039" (1.00mm)
Impedance :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)