AWSCR-25.00CV-T
Manufacturer Part Number:
AWSCR-25.00CV-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CERAMIC RES 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Resonators
Capacitance :
10 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.039" (1.00mm)
Impedance :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)