PC16SH-10IP06-474A2020-TA
Manufacturer Part Number:
PC16SH-10IP06-474A2020-TA
Part of Description:
16 MM PANEL MOUNT CARBON SENSOR/
Stock Condition:
370
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
1.772" (45.00mm)
Bushing Thread :
M10 x 0.75
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance (Ohms) :
470k
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%