PC16SH-07IP04-473A2020-TA
- Manufacturer Part Number:
- PC16SH-07IP04-473A2020-TA
- Part of Description:
- 16 MM PANEL MOUNT CARBON SENSOR/
- Stock Condition:
- 584
- Actuator Diameter :
- 0.157" (4.00mm)
- Actuator Length :
- 1.772" (45.00mm)
- Bushing Thread :
- M7 x 0.75
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Resistance (Ohms) :
- 47k
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%