FJR10K-S1B10KD0
- Manufacturer Part Number:
- FJR10K-S1B10KD0
- Manufacturer/Brand:
- FAVOR ELECTRONICS
- Part of Description:
- POTENTIOMETER JOYSTICK 3D 10K
- Stock Condition:
- 100
- Manufacturer :
- FAVOR ELECTRONICS
- Product Category :
- Joystick Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Axis :
- 1
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 12500W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Rotation Angle :
- 60°
- Size / Dimension :
- Square - 0.518" L x 0.518" W x 0.766" H (13.15mm x 13.15mm x 19.45mm)
- Tolerance :
- ±20%