ASMT-JY32-NWXK1
Manufacturer Part Number:
ASMT-JY32-NWXK1
Manufacturer/Brand:
Broadcom
Part of Description:
LED ASMT-JX32 WARM WHITE 6SMD
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3275K (3050K ~ 3500K)
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
700mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
131lm (114lm ~ 148lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.077" (1.95mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
117 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
1616
Viewing Angle :
140°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V