GW CSSRM2.CM-M3M5-A838-K2L2-700-S-S-CO
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
215lm (200lm ~ 230lm)
Height - Seated (Max) :
0.082" (2.09mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
108 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
1212
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.85V