GW CSSRM3.EM-N3N4-XX55-0-700-R33-SHR
Manufacturer Part Number:
Part of Description:
LED OSLON SQUARE SMD
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
310lm (300lm ~ 320lm)
Height - Seated (Max) :
0.082" (2.09mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
158 lm/W
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
1212
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V