L1V2-3080000000000
Manufacturer Part Number:
L1V2-3080000000000
Part of Description:
LED LUXEON V2 3000K DOME 3535
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.2A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
269lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.39mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
136 lm/W
Size / Dimension :
0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.83V