L1V2-50700000CABT0
Manufacturer Part Number:
L1V2-50700000CABT0
Part of Description:
LED LUXEON V2 5000K DOME 3535
CCT (K) :
5000K
Current - Max :
1.2A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
315lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.39mm)
Size / Dimension :
0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.83V