GW CSSRM3.PM-M9N1-A939-1-700-R18
Manufacturer Part Number:
Part of Description:
LED OSLON SQUARE WHITE SMD
CCT (K) :
2500K
Color :
White, Warm
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
275lm (260lm ~ 290lm)
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
140 lm/W
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V