L130-2280001400005
Manufacturer Part Number:
L130-2280001400005
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED LUXEON
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
Color :
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
Current - Test :
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.83mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1206 (3014 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm)