L130-3080HA3000001
Manufacturer Part Number:
L130-3080HA3000001
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED LUXEON
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
480mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
35lm
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.76mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
199 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
1212
Viewing Angle :
110°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.71V