CC0805CRNPO9BN1R6
Manufacturer Part Number:
CC0805CRNPO9BN1R6
Part of Description:
CAP CER 1.6PF 50V C0G/NPO 0805
Capacitance :
1.6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V