S1W0-5630278003-0000003S-00005
Manufacturer Part Number:
S1W0-5630278003-0000003S-00005
Manufacturer/Brand:
Seoul Semiconductor
Part of Description:
MID POWER 5630, 2700K
Manufacturer :
Seoul Semiconductor
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
200mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
35lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
192 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2211 (5630 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.205" L x 0.118" W (5.20mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
5630
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.78V