GW JDSTS2.EM-H4H7-XX57-1-65-B-R33
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED WHITE 5630 SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
180mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
36lm (33lm ~ 39lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
199 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
4-SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.79V