GW SBLMA3.EM-HPHR-A636-1-65-R18
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED DURIS S2 WHITE SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
150mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
32lm (28lm ~ 36lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
170 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V