L1MX-577003V500000
Manufacturer Part Number:
L1MX-577003V500000
Part of Description:
LED LUXEON
CCT (K) :
5700K 5-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
6A
Current - Test :
2.8A
Flux @ 25°C, Current - Test :
1345lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
1232lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.152" (3.87mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
155 lm/W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.83V