GW DASPA1.EC-HQHS-5C7E-1-100-R18
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED DURIS SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
250mA
Current - Test :
100mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
34lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1009 (2622 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V