KW CSLPM2.PC-5N7N-4F8G-0-700-S
Manufacturer Part Number:
KW CSLPM2.PC-5N7N-4F8G-0-700-S
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED LIGHTING HIGH-POWER
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
5700K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70 (Typ)
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
340lm (280lm ~ 400lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.88mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
170 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
CSMD
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.85V