LXA7-PW40-305
Manufacturer Part Number:
LXA7-PW40-305
CCT (K) :
4000K 5-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Current - Max :
1A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
215lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
109 lm/W
Size / Dimension :
0.177" L x 0.120" W (4.49mm x 3.05mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.81V