LXA7-PW57-305
Manufacturer Part Number:
LXA7-PW57-305
CCT (K) :
5700K 5-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
Current - Max :
1A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
220lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
112 lm/W
Size / Dimension :
0.177" L x 0.120" W (4.49mm x 3.05mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.81V