LCW CRDP.PC-LRLT-5C7E-1-350-R18
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED OSLON
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
800mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
147lm (130lm ~ 164lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.062" (1.58mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
142 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V