LUW CR7P-LRLT-GPGR-1-350-R18
Manufacturer Part Number:
LUW CR7P-LRLT-GPGR-1-350-R18
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED OSLON COOL WHITE 7500K 1212
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
7500K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70 (Typ)
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
147lm (130lm ~ 164lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.093" (2.35mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
142 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
80°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V