262-75ABE375
Manufacturer Part Number:
262-75ABE375
Part of Description:
HEATSINK VERT/HORIZ TO-220
Fin Height :
0.500" (12.70mm)
Length :
0.750" (19.05mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise :
3.0W @ 80°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
10.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
26.70°C/W
Type :
Board Level, Vertical
Width :
0.570" (14.47mm)