L152-3080509600000
Manufacturer Part Number:
L152-3080509600000
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED LUXEON WARM WHITE 3000K 4SMD
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
82 (Typ)
Current - Max :
60mA
Current - Test :
40mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
458lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
119 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm)
Supplier Device Package :
5258
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
96V