L152-2780509600000
Manufacturer Part Number:
L152-2780509600000
Part of Description:
LED LUXEON WARM WHITE 2700K 4SMD
CRI (Color Rendering Index) :
82 (Typ)
Current - Max :
60mA
Current - Test :
40mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
445lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
116 lm/W
Size / Dimension :
0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
96V