SPHWHTHAN205S0W0JZ
Manufacturer Part Number:
SPHWHTHAN205S0W0JZ
Part of Description:
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 6SMD
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
19.5mA
Current - Test :
13.5mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
140lm (120lm ~ 160lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
47 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2023 (5250 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
5250
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
220VAC