GW CSSRM2.PM-N2N4-A333-1-700-R18
Manufacturer Part Number:
Part of Description:
LED OSLON SSL COOL WHT 5000K
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
305lm (290lm ~ 320lm)
Height - Seated (Max) :
0.088" (2.24mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
156 lm/W
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V