L130-2580001400001
Manufacturer Part Number:
L130-2580001400001
Part of Description:
WHITE 3014 80CRI 2500K
CCT (K) :
2500K
Current - Max :
120mA
Current - Test :
60mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
23lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.83mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
124 lm/W
Size / Dimension :
0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm)
Viewing Angle :
116°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.1V