GW CSSRM2.PM-NPNR-A131-1-700-R18
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED OSLON SQ COOL WHT 6500K 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
6500K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
320lm (280lm ~ 359lm)
Height - Seated (Max) :
0.088" (2.24mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
163 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V