LUW JNSH.PC-CPCR-5C8E-1-20-R18
Manufacturer Part Number:
LUW JNSH.PC-CPCR-5C8E-1-20-R18
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED DURIS E3 COOL WHT 6500K 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
6500K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
30mA
Current - Test :
20mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
9lm (8lm ~ 11lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
148 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Supplier Device Package :
3014
Viewing Angle :
110°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.05V