L152-5770502400000
Manufacturer Part Number:
L152-5770502400000
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
WARM-WHITE 70 CRI 24V
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
5700K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
240mA
Current - Test :
160mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
590lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
154 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm)
Supplier Device Package :
5258
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V