L152-4090502400000
Manufacturer Part Number:
L152-4090502400000
Part of Description:
WARM-WHITE 90 CRI 24V
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
240mA
Current - Test :
160mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
495lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
129 lm/W
Size / Dimension :
0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V