GW CSSRM1.PC-MTNP-5J7K-1-700-R18
Manufacturer Part Number:
Part of Description:
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD
CCT (K) :
4500K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
272lm (240lm ~ 304lm)
Height - Seated (Max) :
0.077" (1.95mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
134 lm/W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V