LUW CRDP-LTMP-MCML-1-350-R18
Manufacturer Part Number:
LUW CRDP-LTMP-MCML-1-350-R18
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED OSLON 65CRI 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
65 (Typ)
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
172lm (150lm ~ 194lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.062" (1.58mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
167 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
CSDM
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V