DSA2311KA2-R0040VAO
- Manufacturer Part Number:
- DSA2311KA2-R0040VAO
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- MEMS TWO-OUTPUT, AUTOMOTIVE, -40
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Pin Configurable/Selectable Oscillators
- Base Resonator :
- MEMS
- Current - Supply (Max) :
- Frequency - Output 1 :
- 40MHz
- Frequency - Output 2 :
- 20MHz
- Frequency - Output 3 :
- Frequency - Output 4 :
- Frequency Stability :
- ±25ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height :
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- LVCMOS
- Package / Case :
- 6-VDFN
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Type :
- MEMS (Silicon)
- Voltage - Supply :
- 3.3V