MTGEZW-01-0000-0N00E035F
Manufacturer Part Number:
MTGEZW-01-0000-0N00E035F
CCT (K) :
3500K 4-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
700mA
Current - Test :
185mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
460lm (440lm ~ 480lm)
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
69 lm/W
Size / Dimension :
0.350" L x 0.350" W (8.90mm x 8.90mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V