L130-3580001400001
Manufacturer Part Number:
L130-3580001400001
Part of Description:
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD
CCT (K) :
3500K
Current - Max :
100mA
Current - Test :
60mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
21lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.83mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Size / Dimension :
0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.1V