LCW CQAR.EC-MSMU-5J7K-1-700-R18
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
4500K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.5A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
252lm (224lm ~ 280lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.077" (1.95mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
118 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.05V