DSC1200DL3-PROGT
Manufacturer Part Number:
DSC1200DL3-PROGT
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
DIFF MEMS OSC OTP SMD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Programmable Oscillators
Available Frequency Range :
2.5 MHz ~ 450 MHz
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
Frequency Stability :
Frequency Stability (Total) :
±20ppm
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
Package / Case :
6-VDFN
Product Status :
Active
Programmable Type :
Blank (User Must Program)
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.25V ~ 3.63V