74HCT4067D-Q100J
Manufacturer Part Number:
74HCT4067D-Q100J
Manufacturer/Brand:
Nexperia
Part of Description:
IC MUX 16:1 120OHM 24SO
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
-3db Bandwidth :
100MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
3.5pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
6Ohm
Charge Injection :
Crosstalk :
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
800nA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
16:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
120Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
24-SO
Switch Circuit :
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
65ns, 60ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
4.5V ~ 5.5V