DSA2311KL2-R0027VAO
Manufacturer Part Number:
DSA2311KL2-R0027VAO
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
MEMS TWO-OUTPUT AUTO -40C-105C 2
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency - Output 1 :
27MHz
Frequency - Output 2 :
27MHz
Frequency - Output 3 :
Frequency - Output 4 :
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height :
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
LVCMOS
Package / Case :
6-VDFN
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q100
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.25V ~ 3.6V