DSA612PA3A-01R6TVAO
Manufacturer Part Number:
DSA612PA3A-01R6TVAO
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
OSC MEMS AUTO -40C-125C SMD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
6mA
Frequency - Output 1 :
10MHz
Frequency - Output 2 :
32.768kHz
Frequency - Output 3 :
Frequency - Output 4 :
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Height :
0.035" (0.89mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
LVCMOS
Package / Case :
6-VFLGA
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q100
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.63V